כיצד למצוא את כתובת ה-IP שלך מ-CMD (שורת פקודה)

מחפש את כתובת ה-IP שלך אבל לא בטוח איך למצוא אותה? אם אתה משתמש במערכת הפעלה ווינדוס, הדרך המהירה ביותר למצוא את כתובת ה-IP שלך היא לפתוח את שורת הפקודה (CMD) ולהקליד “ipconfig“. זה יציג את תצורות הרשת שלך כך שתוכל למצוא גם את כתובת האי פי הפנימית וגם החיצונית שלך.

  1. כדי למצוא את כתובת ה-IP המקומית שלך משורת הפקודה של CMD, פשוט הקלד “ipconfig” בשורת הפקודה. היא תופיע בתור “כתובת IPv4”.
  2. כדי למצוא את כתובת ה-IP הציבורית (החיצונית) שלך משורת פקודה, הקלד “curl ifconfig.me” בווינדוס 10 או 11.

כמו ברוב הדברים ב-Windows, ישנן עשרות דרכים שונות לבצע משימות. אז היום אנחנו הולכים להראות לך כמה טכניקות שונות לקבלת כתובת ה-IP הציבורית או הפרטית שלך משורת הפקודה.

כיצד להגביר את מהירות האינטרנט שלך עכשיו

מדוע לקבל את כתובת ה-IP שלך משורת הפקודה כאשר אתה יכול לקבל אותה בקלות מממשק המשתמש הגרפי של ווינדוס 10 או ווינדוס 11? אם אתה חנון מהאסכולה הישנה, השימוש בשורת הפקודה בא לך באופן טבעי, וייתכן שיהיה לך קל יותר להקליד פקודה מהירה במקום ללחוץ על חבורה שלמה של הגדרות. עם זאת, הסיבה האמיתית היא שכנראה תהפוך את זה לאוטומטי בעזרת סקריפט, ואתה רק צריך להבין את הפקודה הנכונה.

איזה IP אתה רוצה? IP מקומי (פרטי) לעומת IP חיצוני (ציבורי)

לפני שנראה לך כיצד למצוא את כתובת ה-IP שלך, עלינו להסביר את ההבדל בין כתובת IP ציבורית ופרטית.

לכל רשת שאתה מחובר אליה יש כתובת IP המשויכת אליה – אם המחשב שלך מחובר גם באמצעות Wi-Fi וגם באמצעות Ethernet, לשני המתאמים יש כתובות IP משלהם, וטבלת הניתוב המקומית של TCP/IP אחראית להבין איזה הכתובת משמשת לאילו בקשות. עם זאת, ברוב המקרים, אתה מחובר רק לנתב ה-Wi-Fi שלך, כך שלמחשב המקומי שלך שמתחבר לרשת המקומית תהיה כתובת IP אחת.

עם זאת, נתב האינטרנט שלך מחובר תמיד לשתי רשתות נפרדות: הרשת המקומית (הפרטית) בביתך והרשת החיצונית (הציבורית) של ספק האינטרנט שלך. הנתב מתרגם את בקשת המחשב שלך באמצעות NAT (תרגום כתובות רשת) כך שכל המכשירים ברשת שלך יוכלו להשתמש בכתובת IP ציבורית אחת.

כאשר מחשב Windows, iPhone או Raspberry Pi שלך מתחבר לאינטרנט מהבית שלך, הם נחשבים על ידי השרת שאליו הם מחוברים כבעלי אותה כתובת IP: כתובת ה-IP החיצונית (הציבורית) בנתב שלך.

כיצד להשתמש ב-WhatsApp Web במחשב, בטאבלט ובנייד

קבל כתובת IP מקומית (פרטית) מ-CMD (שורת פקודה)

כדי למצוא את כתובת ה-IP המקומית או הפרטית שלך משורת הפקודה בכל גרסה של ווינדוס, פשוט פתח את תפריט התחל, חפש את שורת הפקודה, פתח אותה והקלד את הפקודה הבאה:

ipconfig

Windows תוציא הרבה פרטים, אבל השורה שאתה מחפש היא זו שאומרת “כתובת IPv4” שתציג את כתובת ה-IP המקומית/פרטית שלך עבור המתאם שמחובר לרשת ה-Wi-Fi או ה-Ethernet שלך.

חלקם יציינו מספר מתאמים. אם מותקנת אצלך תוכנת שולחן עבודה וירטואלי או WSL, ייתכן שתראה מתאמים מרובים, אז בדוק אילו מתאמים מחוברים לרשת שלך.

זכור שזו כתובת ה-IP הפרטית שלך, לא הכתובת הציבורית שממנה אתרים יראו את התנועה שלך.

כיצד לגשת ללוח בווינדוס (Windows)

קבל כתובת IP ציבורית (חיצונית) מ-CMD (שורת פקודה)

כדי למצוא כתובת אי.פי ציבורית/חיצונית משורת הפקודה ישנם הרבה אפשרויות שונות. אבל, אולי הקלה ביותר היא פשוט להקליד את הפקודה הבאה (בהנחה שכבר פתחת את שורת הפקודה מתפריט התחל):

curl ifconfig.me

פקודה זו מציגה את כתובת ה-IP הנוכחית שלך ישירות בשורת הפקודה. תוכנית זו פועלת על ידי הורדת התוכן של ifconfig.me, אתר פשוט מאוד שמתאר את כתובת ה-IP שלך בלבד. אתה תראה את זה אם תקליד את שם הדומיין בדפדפן שלך.

תצטרך להוריד עותק של curl עבור Windows אם אתה משתמש בגרסה קודמת של Windows. לווינדוס 10 ו-11 כבר יש curl מובנה. אתה יכול להשתמש ב-curl מהנחיית שורת הפקודה של ווינדוס, אבל ניתן גם להשתמש בו מהמעטפת של Bash.

הורדת אפליקציית חנות Google Play עבור אנדרואיד

ישנן גם מספר שיטות חלופיות לשליפה של כתובת ה-IP הציבורית שלך משורת הפקודה, ואנו נכלול את אלה למטה.

הנה כמה מהפקודות:

curl myexternalip.com/raw
curl ipecho.net/plain
curl ifcfg.me
curl icanhazip.com

והשיטה האהובה עליי משתמשת ב-OpenDNS ובפקודה האמינה של nslookup שנמצאת בכל גרסה של Windows מאז ומתמיד:

nslookup myip.opendns.com. resolver1.opendns.com

מאמרים אחרונים:

Share

Leave a Reply