כיצד לגשת ללוח בווינדוס (Windows)

אי אפשר להשתמש באופן מלא במחשב ווינדוס מבלי להשתמש בלוח, ובכל זאת רוב האנשים יודעים עליו מעט מאוד. יש לו גם יותר יכולת ממה שרבים חושבים. ישנם מנהלי לוח של ספקים חיצוניים הזמינים עבור Windows, אך הם מיותרים לחלוטין. לווינדוס, מאז גרסה 10, יש מנהל לוח מובנה.

קשה לחשוב על משימה הקשורה למחשב – החל מכתיבת דואר אלקטרוני, דרך מניפולציה של תמונות, דרך עריכת מסמכים ואפילו קידוד – שלא תיהנה מגישה לפונקציה המלאה של הלוח של Windows. זה אפילו עזר לי לכתוב את המאמר הזה. אז המשך לקרוא בזמן שאנחנו פורסים כאן מה הלוח יכול לעשות, איך לקבל גישה אליו ואילו תכונות יש לו כדי להפוך את השימוש במחשב שלך לקל יותר.

תשובה מהירה

כדי לגשת ללוח בווינדוס, ודא ש’היסטוריית הלוח‘ מופעלת בתפריט ‘הגדרות‘. לאחר מכן החזק את מקש Windows לחוץ ולחץ על מקש V. חלון יופיע עם כל הפריטים שהעתקת ללוח מאז שהפעלת את מחשב בפעם האחרונה. (מקור)

כיצד להפעיל את היסטוריית הלוח ב- Windows

  1. ראשית עליך לפתוח את תפריט ההגדרות שלך.
  2. תחת הכרטיסיה מערכת בתפריט הגדרות, בחר לוח.
  3. במסך הלוח, לחץ על המתג מול היסטוריית הלוח כדי להגדיר אותו למצב מופעל.

היסטוריית הלוח שלך פעילה כעת, עם חריצים עבור עד 25 פריטים.

כיצד אוכל להפוך את מהירות האינטרנט שלי למהירה יותר?

האם אני יכול להיכנס לרשת WhatsApp ללא הטלפון שלי?

כיצד לגשת ללוח ולהשתמש בו בווינדוס

כעת, לאחר שהפעלת את היסטוריית הלוח שלך, הצגת הלוח וההיסטוריה שלו לא יכולה להיות קלה יותר. פשוט החזק את מקש Windows לחוץ ולחץ על מקש V. חלון יופיע עם כל ערכי הלוח שלך.

שים לב לסמלים בחלק העליון של חלון הלוח. הם נותנים לך גישה לכמה מהתכונות המיוחדות המובנות בכלי השירות. אתה יכול להדביק את תוכן הלוח שלך, אמוג’ים, קובצי GIF וסמלים. כל אחד מתפריטי משנה אלה מכיל תיבת חיפוש כדי לעזור לך למצוא את מה שאתה צריך במהירות.

ליד כל פריט בלוח שלך תראה שני סמלים: סמל תפריט של שלוש נקודות וסמל סיכה. תפריט שלוש הנקודות יעלה את סמל פח האשפה המוכר המאפשר לך למחוק פריט אחד מהלוח שלך (בניגוד ללחצן נקה הכל, המרוקן את כל הלוח שלך), למקרה שזה משהו שאתה לא רוצה שאף אחד אחר יראה. סמל הסיכה עושה בדיוק את מה שהיית חושב שהוא עושה: הוא מצמיד את הפריט ללוח כך שגם אם תחרוג מהמספר המרבי של פריטי הלוח, הפריט המוצמד לא יוחלף. זהו חיסכון בזמן אמת אם יש לך מחרוזת טקסט או אפילו תמונה שאתה צריך להדביק על בסיס קבוע.

כיצד להעתיק תמונה ללוח בווינדוס

הדרך הנפוצה ביותר להעתיק תמונה ללוח היא ללחוץ באמצעות לחצן העכבר הימני על התמונה ולבחור העתק תמונה.

אם התמונה נמצאת בתוך מסמך, אתה יכול גם ללחוץ לחיצה ימנית על זה ולבחור העתק, או שאתה יכול להקיש ctrl + C. זכור שאם קובץ התמונה גדול מ- 4MB, הוא יועתק פעם אחת, אך הוא לא יאוחסן בהיסטוריית הלוח.

היכן מאוחסנים נתוני הלוח ב- Windows?

במחשב Windows, הנתונים שאתה מעתיק ללוח נמצאים בזיכרון ה- RAM של המחשב. זו הסיבה שאתה מאבד את נתוני הלוח שלך בעת כיבוי או הפעלה מחדש של המחשב – אפילו הפריטים המוצמדים. אין קובץ לוח שאתה יכול להעתיק לכונן ולקחת איתך. הדרך היחידה לשמר את תוכן הלוח מעבר לפעם הבאה שתאתחל מחדש היא להדביק כל פריט בלוח בקובץ טקסט ולשמור אותו.

כיצד לשחק ולהפעיל אפליקציות משחק ניידות של אנדרואיד במחשב

תרגילים שיעזרו לך להיפטר מהסנטר הכפול בצורה היעילה ביותר

סרטון הדרכה

הלוח שופץ כעת עם כמה תכונות חדשות בווינדוס 11. בנוסף לעיצוב מחדש הבסיסי של ממשק המשתמש, ישנן מספר תוספות למנהל הלוח הסטנדרטי. כמה תכונות ואובייקטים כגון אימוג’י משולבים כעת במנהל הלוח וניתן להשתמש בהם ישירות מכאן. להלן מדריך וידאו מלא כיצד להפעיל את מנהל הלוח החדש והמשופר ב-Windows 11.

כיצד להשתמש בלוח חדש ומשופר ב-Windows 11.

מאמרים אחרונים:

מקורות:

  1. אדוארדס, בנג’. “How to access the clipboard in Windows.” מאמרי Benj Edwards – How-To Geek, באוגוסט 2022, http://www.howtogeek.com/author/benjedwards.
  2. קונורי, קווין. “כיצד לגשת ללוח בווינדוס.” Android Authority, ינואר 2023, http://www.androidauthority.com/where-is-clipboard-on-windows-3261712.
Share

Leave a Reply