כיצד להשתמש בוואטסאפ ווב (WhatsApp Web)

WhatsApp, שירות ההודעות שבבעלות פייסבוק, הוא אחד משירותי התקשורת הבינלאומיים המקוונים הפופולריים ביותר על פני כדור הארץ. WhatsApp Web היא גרסת דפדפן של אפליקציית WhatsApp Messenger הצ’אט ושיחות וידאו/קוליות מ-iOS ואנדרואיד. ווטסאפ ווב (Web) מגיע בשתי תצורות – אפליקציית מערכת להורדה עבור Mac ו-Windows או יכולת הפעלה ישירות מהדפדפן. לשם כך תצטרכו אפליקציית WhatsApp לנייד, סמארטפון Android או iPhone, או מחשב Mac או Windows.

WhatsApp Web ו-WhatsApp Desktop פותחו לתפקד כהרחבות של חשבון WhatsApp הנייד שלך. כל ההודעות מסונכרנות בין הטלפון למחשב שלך, כך שתוכל לצפות בשיחות מכל מכשיר, ללא קשר למקום שבו ההתכתבות התחילה. כאן, נדריך אותך כיצד להשתמש באפליקציית הדפדפן של WhatsApp. התהליך והממשק זהים ב-iOS 14 וב-iOS 15. באופן דומה, ממשק אנדרואיד 12 זהה לגרסה הקודמת.

WhatsApp Web עבור משתמשי iOS 15

השימוש ב-WhatsApp עבור iOS 15 קל; פשוט בצע את השלבים הבאים.

 1. כדי להפעיל את WhatsApp Web, פשוט לחץ על כתובת האתר שלו בכרום, Firefox, Opera, Safari או Edge וסרוק את קוד ה-QR בדף עם אפליקציית WhatsApp לנייד מהטלפון שלך. WhatsApp Web מופעל אוטומטית בדפדפן ונשאר פעיל עד שתתנתק מהמחשב או הטלפון שלך.
 2. עבור אל אתר WhatsApp כדי לקשר את WhatsApp Web עם אפליקציית הטלפון הנייד שלך.
 3. הפעל את WhatsApp בנייד האייפון או האנדרואיד שלך טלפון.
 4. סרוק את קוד ה-QR שמופיע באתר כאשר הוואטסאפ פתוח במכשיר הנייד.
 5. בחר הגדרות > WhatsApp Web/Desktop באייפון.
 6. בחר “סרוק קוד QR” והחזק את הטלפון שלך כך שתוכל ללכוד את הקוד במצלמה.

WhatsApp Web עבור משתמשי אנדרואיד 12

עבור אנדרואיד 12, להלן השלבים שיש לבצע לאחר פתיחת אתר WhatsApp במחשב:

 • בטלפונים אנדרואיד, הפעל את WhatsApp ובחר את שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה מחלונית הצ’אט.
 • בחר התקנים מקושרים ולאחר מכן בחר קישור מכשיר.
 • החזק את הטלפון שלך אל מול קוד ה-QR במחשב שלך כדי להתאים אותו.
 • חשבון הטלפון החכם שלך מקושר כעת לגרסת האינטרנט של האפליקציה.
 • משם תוכל לשלוח ולקבל הודעות מהדפדפן במחשב.

תכונות האינטרנט של WhatsApp

לאחר סריקת קוד ה-QR, תוכל להציג את רשימת הצ’אטים שלך ב-WhatsApp ישירות בדף האינטרנט. בצד שמאל, תוכל לראות את הצ’אטים שלך על ידי לחיצה על איש קשר כדי לפתוח את הצ’אט ואת היסטוריית ההודעות שלך, אם שמרת אותה.

בפינה השמאלית העליונה של דף האינטרנט, שלושה תראו 3 אייקונים: סטטוס, צ’אט חדש ותפריט, המציע רשימה של אפשרויות מקוננות. אפשרות הסטטוס חושפת את כל הסטטוסים שפורסמו על ידי אנשי הקשר שלך יחד עם היכולת להגיב מאזור התשובות בתחתית החלונית. לחיצה על צ’אט חדש פותחת את רשימת אנשי הקשר בצד שמאל של הדף. מכאן תוכל ליצור קבוצה חדשה או להתחיל שיחה.

התפריט הנפתח בן שלוש הנקודות מאפשר לך ליצור קבוצה חדשה, לשנות מידע בפרופיל שלך, לחפש צ’אטים בארכיון, להציג הודעות מסומנות בכוכב, לשנות הגדרות כמו התראות וטפט של צ’אט, או להתנתק.

שליחת הודעות בוואטסאפ ווב

הגרסא האינטרנטית קלה לשימוש כמו האפליקציה לנייד, והממשק ייראה מוכר.

 1. כדי לשלוח הודעה מהדפדפן, לחץ על צ’אט קיים או לחץ על סמל הצ’אט החדש ובחר את איש הקשר איתו תרצה להתכתב. כאן, אתה יכול לראות צ’אטים קודמים, אם הם נשמרו, או לחילופין אתה רואה את שורת ההודעות בתחתית.
 2. לחץ על סרגל הקלד הודעות והתחל לשוחח בצ’אט.
 3. כשתסיים עם ההודעה שלך, לחץ על מקש Enter במקלדת כדי לשלוח אותה – או פשוט לחץ על סמל השליחה.
 4. אם ברצונך לכלול מסמכים, תמונות או הקלטות, פשוט צרף את הקבצים לוואטסאפ ווב שלך ושלח אותם כמו כל הודעה אחרת על ידי לחיצה על סמל מהדק הנייר צרף בתחתית הצ’אט הנוכחי.

כיצד להתקין WhatsApp בשולחן העבודה

בנוסף, WhatsApp נותנת למשתמשים אפשרות להתקין את גרסת שולחן העבודה במחשבי Windows או Mac אותה תוכלו להוריד ישירות מאתר האפליקציה.

 1. עקוב אחר הנחיות המתקין ברגע שאתה מוריד את האפליקציה (שהיא בעצם רק העתק של האפליקציה מבוססת האינטרנט) ב-Windows. אם אתה משתמש ב-Mac, אתה יכול להפעיל את WhatsApp באמצעות גרירת הסמל לתיקיית היישומים שלך.
 2. הפעל אותו ותקבל הודעה המבקשת ממך לסרוק קוד QR הן בגרסת דפדפן האינטרנט והן באפליקציית שולחן העבודה. זכור ש-WhatsApp שומר אותך מחובר עד שתתנתק ידנית.
 3. כשתהיה מוכן להתנתק, נווט לתפריט WhatsApp בטלפון הסלולרי שלך ובחר התנתק מכל המכשירים. אם אתה נמצא במחשב, תוכל ללחוץ על סמל שלוש הנקודות בחלק העליון של ההודעה ולבחור בלחצן התנתק.

שיחות וידאו וואטסאפ באופק

וואטסאפ הכריזה על תוכניות חדשות ומרגשות לאפשר שיחות ועידה מרובות צד באפליקציית האינטרנט שלה. הדבר יאפשר לכל היותר 50 משתתפים בכל שיחה. תוכניות אלה יהפכו את WhatsApp לחלופה יעילה לזום, סקייפ ו-Google Meet, ויציעו נוחות פנטסטית למשתמשי WhatsApp ברחבי העולם. למרבה הצער, משתמשים עדיין לא יכולים לנצל את התכונה הזו מכיוון שהיא בגרסת בטא שלא פורסמה בכלל! אבל אם יש לך את הגרסה הניידת של האפליקציה, אתה כבר יכול לבצע וידאו צ’אט קבוצתי.

Share

Leave a Reply