מה זה QD-OLED? טכנולוגיית הטלוויזיה החדשה ביותר מוסברת במלואה

זה לא נדיר שחובבי ציוד טלוויזיה מתווכחים על היתרונות של טכנולוגיות פאנלים שטוחים. בעבר, פירוש הדבר היה להשוות Quantum Dot LED (או QLED TV) עם LED אורגני, הידוע גם בשם OLED TV. בשנת 2022, טכנולוגיית תצוגה חדשה בשם Quantum Dot OLED או QD-OLED הפכה לרשמית, והיא כבר החלה לעצב מחדש את נוף הטלוויזיה הודות לדגמים חדשים של סוני וסמסונג, ומסכי המחשב Alienware של Dell.

אבל מה זה בעצם QD-OLED, במה הוא שונה מ-QLED ו-OLED, ולמה מומחים מאמינים שהוא מציע את איכות התמונה הטובה ביותר שתוכל לקבל?

בואו נצלול עמוק לתוך הפרטים של טכנולוגיית QD-OLED

נקודות קוונטיות.

Intel Core i5 לעומת i7: איזה מעבד מתאים יותר והאם כדאי לקנות i5 או i7 ב-2023?

סוללה חלופית עבור האייפון או האייפד? עדיף להחליף לפני ה-1 במרץ!

במילים פשוטות, QD-OLED היא טכנולוגיית תצוגה היברידית שלוקחת את האיכויות המרשימות ממילא של טלוויזיות OLED ומשפרת את הבהירות והצבע שלהן על ידי שימוש בנקודות קוונטיות.

בשל עיצוב יעיל יותר, מסכי QD OLED הם בדרך כלל בהירים יותר ממסכי WRGB OLED, דבר שהוכח בבדיקות שונות של המומחים. בשל הנקודות הקוונטיות והצבע המונוכרום הטהור שהן מייצרות, טלוויזיות QD OLED מציעות נפח צבע גבוה יותר.

התוצאה היא טלוויזיה שמציגה את רמות הניגודיות המדהימות והשחור המושלם של OLED תוך שהיא מספקת רמות בהירות העולה על כל מה שראינו מ-OLED עד כה.

היתרון הזה של “הטוב משני העולמות” היה בעיקרו תיאורטי עד שהייתה הזדמנות לראות את זה ב-CES 2022.

לצד שיפורים באיכות התמונה, יתכן גם שטלוויזיות QD-OLED יהפכו עם הזמן לזמינות יותר מטלוויזיות OLED בגודל דומה. בהמשך, נדון בכך ביתר פירוט. מכיוון שטלוויזיות QD-OLED הן בעצם אבולוציה של מכשירי OLED, חלק מהדברים החכמים שהצליחה LG להשיג עם לוחות ה-OLED שלה, כגון צגים שקופים וצגים ניתנים לגלגול, יהיו ניתנים להשגה בקרוב גם עם מכשירי QD-OLED.

מהן טלוויזיות QD-OLED?

הנקודות קוונטיות מיוצגות על ידי שתי האותיות הראשונות. השימוש בנקודות קוונטיות מוגבל למערכות מבוססות LCD. עם זאת, סמסונג וסוני שתיהן מציעות טלוויזיות QD-OLED. למעשה, הטכנולוגיה מציגה גישה היברידית המשלבת את היתרונות של טלוויזיות OLED מסורתיות – ניגודיות גבוהה, שחורים עמוקים וזוויות צפייה בלתי מוגבלות – עם בהירות גבוהה יותר וצבעים מרהיבים יותר שמציעות טלוויזיות QLED. (מקור)

Samsung Galaxy S23  -  כל השמועות עד כה

QD-OLED מתחיל במקור אור OLED כחול אך משתמש בנקודות קוונטיות ולא בפילטר כדי לייצר צבעים.
מקור: Samsung Display

בדומה לטלוויזיות QLED, מכשירי QD OLED משתמשים בנקודות קוונטיות כדי ליצור אור אדום וירוק ממקור אור כחול. בשל אופי ה-OLED, כל פיקסל הוא מקור אור יחודי.

אנו מצפים שמערכות WOLED וטלוויזיות QD OLED יגיעו לרמות בהירות גבוהות יותר וישפרו את ביצועי HDR בשנת 2023.

כיום, הטלוויזיות הטובות ביותר בכל קטגוריה משלבות בהירות שיא גבוהה עם רמות שחורים מרשימות, צבעים חיים ומדויקים ומסכים בהירים. כשמדובר בקניית טלוויזיה בשנת 2023, יש לך יותר אפשרויות מאי פעם.

מאמרים אחרונים:

Share

Leave a Reply